0%
Posted inWe Are In Media

Hande Emnalar Quality Journal Interview

admin/Posted on /Comments Off

Biz Fides Health Agency olarak, A’den Z’ye “Sağlık sektörü yönetim danışmanıyız”. Bütün eksikleri saptayıp bunun üzerinden bir çalışma gerçekleştiriyoruz.

– Hande Hanım kimdir? Kısaca bir özgeçmiş alabilir miyiz?

* Beykent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – İşletme mezunuyum, akabinde üzerine Sağlık Kurumları İşletmeciliği okudum ve kariyerime bundan sonra başladım. Acıbadem Sağlık Grubu, Universal Hastaneler Grubu gibi büyük A sınıfı hastanelerde yönetici pozisyonlarında görev aldım. Aynı zamanda B sınıfı hastanelerde de yöneticilik görevini üstelendim. Pazarlama, iletişim, iş geliştirme, kalite alanlarında deneyimlerim mevcut. Sektörde 10 seneyi aşkın süren tecrübemiz üzerine arkadaşlarımızla, bir danışmanlık firması kurmak istedik. Kurarken de adını FİDES koyduk. Çünkü FİDES Yunan Mitolojisinde “Sözünde durma tanrıçası” anlamına geliyor. “Çünkü biz başladığımız işlerde en başında firma sahiplerine bir söz veriyoruz ve sözümüzü layığıyla yerine getirmeye çalışıyoruz.”

FİDES’in içerisindeki herkes sağlık kökenli, sağlık yöneticisi. Bizler; bütçe planlama, anlaşmalı kurumlar, iş geliştirme, pazarlama, iletişim, kalite, medikal muhasebe gibi bir hastane – tıp merkezinin ihtiyacı olan bütün alanlarda yönetsel süreçlerde açıkları kapatan uzman ekip bir kadroyuz. Dinamiğiz, genciz, işimizi keyifle yapıyoruz. Tecrübelerimiz sayesinde hastanenin yönetici kısmını da,  ajans – danışman kısmını da iyi biliyoruz. Müşterilerimize her zaman üstün bir performans vermeye çalışıyoruz. Temel vaadimiz sağlıklı bir pazarlama yapmak.

– Sağlık kurumuna hizmet veren farklı bir kurum… Sağlık sektöründen geliyorsunuz, nasıl bulaştınız bu işe? Sağlık sektörünü seçme amacınız neydi? Daha sosyal ve renkli bir alan yerine hastaları ve hastaneleri tercih etme sebebiniz neydi?

* Bu aslında biraz aileden geliyor sanırım, benim babam da hekim. İnsanlar hastanelerden, doktorlardan korkarlar ama ben içlerinde büyüdüm ve hep bir sempatim vardı. Babam hep diş hekimi olmamı istedi. Diş hekimliği okumadım ama yine de bir yerinden girdim hastaneye. Hastane yöneticisi olmaya karar verdim.

Danışmanlık kısmına gelirsek; sektörde çok büyük bir açık var. Hastanelerle çalışan çok fazla ajans var ama çoğu ajans tam olarak işin ciddiyetini kavrayarak işini yapmıyor. Sağlığın hassasiyetinin kimse farkında değil. Bir de hoyrat bir pazarlama yapıyorlar… Bunlardan hoşlanmadığımız için biz de dedik ki; sektöre farklı bir soluk getirelim. Bildiğimiz işi yapalım! Dışına çıkmayalım.

Röportajın Aslı;
Tıkla ve git