Sağlık Turizmine Özel Dijital Pazarlama

Sağlık turizmi odağında 360 derece dijital pazarlama çalışmalarını yürüten Fides Health olarak, hastanelerin, kliniklerin, acentelerin ve doktorların doğru kanallar üzerinden hedef kitlelerine ulaşabilmelerini olanaklı hale getiriyoruz. Yalnızca bu alanda hizmet vermeyi planlayan veya hizmet rotasını yurt dışına çevirmek isteyen tüm yol arkadaşlarımız için dijital pazarlamayı bir öncelik kabul ediyoruz.

Başta marka bilinirliği oluşturma süreci olmak üzere;
• Sağlık turizmi dinamiklerine özel sektörel pazar araştırması,
• Strateji belirleme ve arz-talep dengesi kurgulama,
• Firmanın pazarlamak istedikleri hizmetleri öne çıkarma,
• Nihai hedef olan; doğru bir hedef kitleye ulaşma amacıyla firmalarımız için pek çok kanaldan sağlık turizmine özel dijital pazarlama ajansı olarak faaliyet gösteriyoruz.

Hizmet verdiğimiz tüm sağlık kurumlarına ve klinik hekimlerine özel bir yol haritası çıkarıyor, hastalarına hızlı ve interaktif bir şekilde ulaşabilmelerini mümkün kılıyoruz. Onları tanıyabilmek ve ihtiyaçlarını belirleyebilmek için çıkardığımız bu yol haritasıyla firmalarımıza değer katacak öncelikleri baz alarak, doğrudan ve geleneksel pazarlama yöntemleri ile reklam, tanıtım ve pazarlamaya ait tüm unsurları inceliyor, en uygun kanaldan hedef kitleye ulaşabilmelerini sağlıyoruz.

Sağlık turizminde son 10 yılı aşkın süredir artan talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda ülkemizin coğrafi gücünün ve elverişli imkanlarının farkındayız. Bu ayrıcalıklı konumdan hareketle, firmalarımız ve yurt dışında yaşayan, sağlık turizmi kapsamında ülkemizden hizmet almak isteyen hastalarımız arasında “dijital bir köprü” inşa ediyoruz.

dijital marketing

Peki bu süreçte ne tür dijital pazarlama kanallarından yararlanıyoruz?

Firmalara özel web sitesi: Sağlık turizminde faaliyet göstermek istediğiniz alanların özelinde, %100 mobile uyumlu, efektif, estetik ve tamamen kendi kodlarımızla dizayn edilmiş web siteleri oluşturuyoruz. Bu web siteleri taleplerinize göre tüm hizmetlerinizi içeren kapsamlı ve detaylı sayfalardan da oluşabiliyor, mikro site (landing page) olarak adlandırdığımız, kullanıcılarla doğrudan iletişime geçmeyi mümkün kılan bir sayfa olarak da hazırlanabiliyor. Sağlık turizmi web sitesi hizmetimizden yararlanan bir çok firmamız, potansiyel kitleleriyle doğrudan iletişime geçmelerini sağlayacak araçlar üzerinden (iletişim formları, Whatsapp, Messanger vb.) kitleleriyle bağlantı kurabilme imkanına sahip oluyor.

Sosyal medya yönetimi: Sağlık turizmi ile ilgilenen bir firmanın doğru bir hedef kitleye ulaşabilmesinin öncelik yollarından biri başarılı bir stratejiyle kurgulanmış sosyal medya hesaplarından geçiyor. Özellikle sağlık turizmine yönelik yurt içinden veya yurt dışından hastalara ulaşma amacı güden firmalarımızın sosyal medya kanallarını yöneterek hem hastalarıyla aralarındaki güven köprüsünün doğru biçimde kurulmasını hem de tanıtım ve bilinirliğinin sağlanmasını mümkün hale getiriyoruz.

Google Adwords reklamcılığı: Dünyada en çok kullanılan arama motorlarının başında gelen Google, günümüzde de hala potansiyel bir kitleye ulaşma yolundaki en önemli araç. Bu aracın öneminin farkındayız. İşbirliği içinde olduğumuz tüm yol arkadaşlarımıza sağlık turizmine özel dijital pazarlama
hizmetleri kapsamında Google Adwords reklamcılık hizmetinden faydalanmalarını öneriyoruz. Reklam işbirlikçilerimize özel olarak;
• Epidemiyolojik veriler ışığında hedef ülke, bütçe ve pazar alanı araştırması
• Arama trendleri ve anahtar kelimeler özelinde pazar araştırması
• Google Adwords, Google Tag Manager, Google Analytics vb. hesapların kurulumu
• Reklam metinlerinin oluşturulması,
• Anahtar kelime listelerinin oluşturulması,
• Reklam kampanyalarının hazırlanması,
• Reklam dönüşümlerinin takibi,
• Mevcut kampanyaların optimizasyon çalışmaları gibi pek çok süreçte görev alıyoruz. Başta arama ağı reklamcılığı olmak üzere, görüntülü reklamlar, Youtube reklamları, maksimum performans reklamları gibi bir çok Google ADS reklamcılık türünde, önceliğimizi firmalarımızın ihtiyaçlarına göre belirliyoruz.

Meta & Instagram reklamları: Özellikle sağlık turizmine özel dijital pazarlama hedefinde sosyal medyada öne çıkmak isteyen firmalarımızın Instagram hesaplarının takipçi, beğeni ve mesaj sayılarını arttırmak için Instagram reklamcılık hizmetinden yararlanıyoruz. Yine yurt içi ve yurt dışı pazara açılmak isteyen hastanelerimiz, doktorlarımız, kliniklerimiz ve sağlık acentelerimiz özelinde Facebook Meta reklamlarını kurguluyor, gerek web sitelerine ziyaretçi kazandırmaya gerekse doğrudan potansiyel kitlelerle iletişime geçmeye yardımcı oluyoruz. Reklamların kurgu aşamasındaki tüm görsel içerik ve metin çalışmaları bu alanda uzman ekibimiz tarafından hazırlanıyor.

İçerik üretimi: Hizmet verdiğimiz tüm firmalarımızın %100 SEO uyumlu, özgün, sağlık rekabet kurulu kurallarına uygun, akıcı, sağlık terminolojisi odaklı içerikleri, bu alanda uzman metin yazarı arkadaşlarımız tarafından hazırlanıyor. Web sitesi, sosyal medya ve reklam alanında ihtiyaç duyulan tüm metinleri firmalarımıza özel olarak oluşturan ekibimiz sağlık turizmine özel dijital pazarlama araçlarının önemli bir parçası olan içerik alanında büyük bir titizlik ile çalışıyor.

Teklif Alın

Alan Kodu (212,545)