contact for health

“Sağlıklı” İletişim Yolları

Günümüzde sağlık kurum ve kuruluşlarının kendi bünyelerinden ortaya koyduğu ya da bağımsız ajanslarca biçimlendirilen iletişim hizmetleri ; kabaca söylersek sağlık kurumunun verdiği hizmeti kamuoyuna tanıtması öte yandan kamuoyunun taleplerinin algılanması ve değerlendirilmesi sürecidir. Bu noktada bir takım hususlara değinmek istiyoruz.

Devamını Oku
saglik turizmi nedir nasil yapilir

Sağlıkta Turizm Pazarlama & İletişim

Sağlık Sektörü, dinamikleri ve prensipleri gereği birçok sektörden daha hassas bir sektördür. Bu bakış açısı ile yaklaşıldığı zaman bile, verilen hizmetin ticari boyutu ile hizmetin içeriği birbiriyle çelişmektedir. Başarılı ve efektif bir sağlık turizmi yapılabilmesi için, sağlık turizmine ilişkin çalışmalar yapan firmaların sektörü, paydaşları, iş birliği yapacağı kişileri iyi anlaması...

Devamını Oku
saglikta anlasma

Sağlıkta, Verimli Anlaşmalı Kurumlar Yönetimi

Türkiye’deki özel sağlık sektörü hastanelerinin önemli gelir kaynakları, Sosyal Güvenlik Kurumu hasta grubu yanı sıra, özel sağlık sigortaları ve bu sigorta kuruluşlarının sunmuş olduğu diğer hizmet gruplarındaki hastalar, özel emeklilik sandıkları, vakıflar ve aracı hizmet sağlayıcı şirketlerden sağlanan gelirlerdir. Bu gruplardaki hastalardan sağlanan gelirlerin ...

Devamını Oku
saglikta pazarlama

Sağlıkta Etkin Pazarlama İçin Ne Yapmamalı?

Ancak unutulmamalıdır ki bu alanın arkasında büyük bir sistem bulunur. Bu sistem genel anlamda hastane kurumudur. Pazarlama ve iletişim, bu sistemde sağlık sektörünün önemi gittikçe artan bölümleri olarak gözümüze çarpmaktadır. Birçok kurumda bu iki birimin birlikte ele alındığını görüyoruz. Önümüzdeki sayıda iletişim konusuna değineceğiz.

Devamını Oku
digital marketing health

Sağlık Turizminde Dijital Pazarlamanın Yeri ve Önemi

Sağlık turizmi; bireylerin sağlığına kavuşmak için kendi ülke sınırlarından çıkıp, başka bir ülkede tedavi görmek istemesidir. Dünyada ve ülkemizde sağlık turizmi son yıllarda hızla yükselen bir trend olup çok önemli bir alternatif turizm çeşididir.

Devamını Oku