Sağlık Hizmetleri Pazarlaması

Sağlık hizmetleri pazarlaması, sağlık sektöründe yer alan kurumlarımız veya doktorlarımız özelinde gerçekleştirdiğimiz pazarlama hizmetlerini kapsamaktadır. Hastaneler, klinikler ve hekimler başta olmak üzere sağlığın her alanında hizmet veren müşterilerimizle hedef kitleleri arasında doğru bir iletişim kanalı oluşturuyor, ihtiyaçlarını ve hedeflerini hep birlikte belirliyoruz. Sizi rakiplerinizden ayrıştıracak farklılıkları ön plana çıkarıyor, marka konumlandırma stratejilerinizi organize ediyor ve hayal ettiğiniz projeleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

saglik hizmetleri pazarlamasi

Bu alanda profesyonel takım arkadaşlarıyla çalıştığımızın da altını çizmek isteriz. Sağlık sektöründeki tecrübemiz ve bilgi birikimimiz sayesinde “problem çözmek” uzmanlık alanımız. Bu nedenledir ki aklınıza takılanları, kurumsal ve bireysel ihtiyaçlarınızı sizden daha fazla önemsiyoruz 🙂

Peki sağlık hizmetleri pazarlaması alanında yürüttüğümüz çalışmalarımızın tamamı neler?

Neler Yapıyoruz?

Proje Yönetimi

Sağlık turizmiyle ilgilenmek isteyen yol arkadaşlarımızın fikirlerini projelere dönüştürme noktasında Fides Health olarak oldukça iddialıyız! Sektörel bazda yaptığımız araştırmalarımızla, firmalarımızın hedeflerine en kısa sürede ulaşabilmelerini sağlamak için bu alanda uzman ekibimizle projenizi kendi projemiz kabul ediyoruz. Projenin planlanması, risk, zaman ve kapsam yönetimi, ihtiyaç analizi, yol haritası gibi tüm süreçlerde bizlerden yardım alabilirsiniz.

Stratejik Pazarlama Danışmanlığı

Sağlık hizmetleri pazarlamasının olmazsa olmazı iyi kurgulanmış bir strateji. Stratejinin doğru kurgulanmamasını ilk düğmesi yanlış iliklenmiş bir gömleğe benzetebilirsiniz; işler pek de istediğiniz gibi gitmeyecektir. Bu nedenle bu konu bizim için oldukça önemli! Stratejik pazarlama danışmanlığı hizmetimiz kapsamında firmanızın hangi pazarlama kanalında yer alması gerektiğini sizden alacağımız veriler ve sağlık alanındaki deneyimlerimizle birleştirerek masaya yatırıyor, sizi daha iyi bir noktaya taşımak için kapsamlı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Doğru bir strateji belirledikten sonra aşamayacağımız hiçbir engel olmadığına inanıyoruz.

Kurumsal Portföy Yönetimi

Risk/getiri. Risk ve getiri beklentilerini göz önüne alarak yola çıkacağımız arkadaşlarımızın konforlu ve güvenilir bir hizmet alabilmelerini önemsiyoruz. Özellikle insan hayatı için öncelikli olan ve titiz bir çalışma gerektiren sağlık alanında doğru ve sürdürülebilir bir getiri için markanın imajını zedelemeden hareket etme noktasında oldukça dikkatliyiz. Öte yandan, ileriye dönük atılacak adımlarda risk tercihlerini göz önüne alarak çıkarsamalarda bulunuyor, sizin için getirisi en yüksek olabilecek alanlarda yöneticilik özelliğimizi ön plana çıkarıyoruz.

Hekim Portföy Yönetimi

Sağlık hizmetlerinin söz konusu olduğu bir alan hekimsiz olur mu? 🙂 Doktorlarımızın mevcut portföylerini yönetme veya yeni bir portföy oluşturma noktasında ekibimizle hummalı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Özellikle doktor-hasta iletişiminin sağlıklı bir biçimde kurulabilmesi adına mevcut araçların doğru eller tarafından yönetilmesi gerektiğine inanıyoruz. Biliyoruz ki hekimlerimiz yoğun insanlar 🙂 Onları bir de portföylerini yönetme noktası ile meşgul etmek istemiyor, bu önemli görevi kendi ekibimizin emin ellerine bırakıyoruz.

Organizasyon Yapısı ve İş Tanıtım Geliştirme

Stratejik bir planın içerisinde iyi tasarlanmış bir organizasyon şeması yer almalıdır. Sizce de öyle değil mi? Değerleriniz, felsefeniz, sizi temsil edecek projeler, hedefleriniz, çizmek istediğiniz yol sağlam temeller üzerine oturtulmalıdır. Aksi halde ufak darbelerde bile aldığınız hasarın boyutu fazla olur. Bu nedenle sağlık hizmetleri pazarlamasının önemli bir parçası olan organizasyon yapısı oluşturma sürecinde de yanınızdayız. Verimli bir iş akışı ile hedef kitlenize ulaşım yolunuzda sizlerle dirsek teması halinden de oldukça memnunuz 🙂

Çağrı Merkezi Danışmanlık Hizmeti

Sağlık hizmetleri pazarlamasının belki de en önemli ayağı hedef kitlenizin kapıdan içeriye girebilmesini sağlamak. Pazarlama denildiğinde aklımızda canlanan görüntü biraz da böyle bir şey değil mi zaten? Peki projenizde en etkili pazarlama araçlarını kullanıyor dahi olsanız bu kitleye nasıl seslenmesi gerektiği konusunda yetersiz kalan bir ekiple çalışarak ne kadar başarılı olabilirsiniz ki? Unutmayın, çağrı merkezi bu sürecin en önemli parçası. Biz de bu bilinçle, tecrübelerimizden yola çıkarak hastalarınızla kuracağınız iletişimin, sağlıklı bir ses, doğru seçilmiş cümleler ve etkili kelimelerle daha iyi bir noktaya taşınabileceğine inanıyoruz.

Ürün ve Hizmet Kurgusu

Sağlık sektörüne yeni adım atmış olabilirsiniz. Belki diğerleri kadar tecrübeli değilsiniz. Belki de kliniğinizi yeni açtınız ve nereden başlamanız gerektiği konusunda tereddüt yaşıyorsunuz. Ürünlerinizi ve hizmetlerini nasıl ve ne tür bir yolla pazarlamanız gerektiğini bilmiyorsunuz. O halde bu süreci birlikte yürütebiliriz! Ürün ve hizmet kurgusu hizmetimizle sağlık hizmetleri pazarlaması alanında faaliyet göstermek isteyen tüm yol arkadaşlarımıza tecrübelerimizin kapılarını açıyoruz. Ve gerçekten ortaya güzel sonuçlar çıkıyor 🙂

Teklif Alın

Alan Kodu (212,545)